Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, o godz. 16.45, w kaplicy Kalasancjusza, będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a od godz. 17.00 bożonarodzeniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Adoracji Moria.

2. W poniedziałek przypada święto św. Jana Ewangelisty, a we wtorek Świętych Młodzianków, męczenników.

3. W tym tygodniu zaczniemy „kolędowe” Msze św. w intencji Parafian.
W poniedziałek, na godz. 18.00 zapraszamy Mieszkańców ulic: Pilotów i Mieczysława Pszona. We wtorek: Kazimierza Chałupnika, Jerzego Bajana, Żwirki i Wigury i Anieli Krzywoń. W środę: Widnej, Swojskiej, Majowej, Wiejskiej i Startowej. W czwartek: Nieznanej, Podmiejskiej, Rozmarynowej, Mariana Raciborskiego i Henryka Wereszyckiego. Kapłani, podczas tych Mszy, będą modlić się nad parafianami i udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Po Mszy św. istnieje możliwość spotkania i rozmowy z duszpasterzami po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii.

4. W piątek, w ostatni dzień roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno–błagalne. Modlitwę rozpoczniemy wcześniej, o godz. 16.30, a o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia. Nie będzie Mszy św. o 24.00.

5. W sobotę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych, będzie podczas adoracji, od godz. 17.00.

6. W zakrystii możemy nabyć nowy numer Głosu Ostrej Bramy, parafialny kalendarz i inne tytuły prasy katolickiej. Ze stolika możemy zabrać modlitwę błogosławieństwa domu.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Dudzik, Halina Sitarska – Pietrzyk i Janusz Pytlik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…