Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

22 maja 1983 roku podczas Mszy świętej na krakowskich Błoniach papież Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła na Wieczystej, a 4 sierpnia 1983 roku kard. Franciszek Macharski - Metropolita Krakowski, podpisał dekret erekcyjny parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie i mianował pierwszym proboszczem o. Jana Frączka.

Rok 2023 jest podwójnym jubileuszem - 40-lecia Parafii oraz 15-lecia konsekracji kościoła, której dokonał kard. Stanisław Dziwisz - Metropolita Krakowski, 6 września 2008 roku.


W środę 6 września 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 40-lecia ustanowienia naszej parafii i 15-tą rocznicę poświęcenia Kościoła. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Było to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, przedłużyliśmy więc świętowanie i po Mszy Św. odbyła się Agapa.


Historia Parafii...

 Konkurs plastyczny dla dzieci "Moja Parafia to nie tylko kościół"


Poświęcenie kościoła