Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Aktualności i ogłoszenia

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

Drodzy Parafianie, Sympatycy i Uczęszczający do kościoła Matki Bożej Ostrobramskiej!

W imieniu całej wspólnoty pijarskiej życzymy Wam, by Zmartwychwstały – Zwycięski Chrystus obdarzył Was niezachwianą nadzieją i pokojem. Przeprowadzał przez wszelkie życiowe trudności
i pomagał zwyciężać miłości w Was i Waszym otoczeniu.

Święcenie pokarmów (na zewnątrz, przy głównym wejściu do kościoła) w Wielką Sobotę będzie od g. 9:00 do 15:00.

Można również samodzielnie odmówić w domu modlitwę nad pokarmami.

Modlitwa błogosławieństwa pokarmów

Program na Wielki Tydzień...

W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 16.00. Pomiędzy Mszami będziemy udzielać Komunię św.

W Niedzielę Palmową, przed kościołem, wolontariusze z naszego Centrum Kultury Calasanz Kraków - Wieczysta będą rozprowadzać palmy.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest też Dniem Świętości Życia. Osoby, które chcą włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego mogą zabrać deklaracje ze stolika pod chórem i na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 oficjalnie rozpocząć modlitwę. W tym dniu dla uczczenia Maryi Róże Żywego Różańca zapraszają na modlitwę. Po Mszy św. o godz. 8.00 część różańca odmówi Róża Matki Bożej Różańcowej, a przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30 będzie modliła się Róża Matki Bożej Ostrobramskiej

Nadchodzi kwiecień a wraz z nim Święta Wielkanocne. Zmartwychwstaniu Pana Jezusa „Staś” poświęca wiele stron w kwietniowym numerze.

Szczęść Boże!

Jako twórcy filmu o św. Józefie pt. “Opiekun” otrzymaliśmy niecodzienną możliwość, aby w Roku św. Józefa, w dniu Jego święta (tj. 19 marca), złożyć intencję do modlitwy podczas sumy odpustowej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu!

Eucharystii o godz. 12.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. bp Damian Bryl, a my możemy złożyć wszelkie intencje osób zaangażowanych w powstanie “Opiekuna” oraz wspierających nasze różnorakie działania.

Jeśli masz w swoim życiu coś co wymaga wstawiennictwa św. Józefa (najczęściej oddajemy mu sprawy związane z rodziną, wiarą, pracą, finansami) to złóż intencję tutaj do 18 marca, do godziny 12:00.

Pozdrawiam Cię serdecznie, z Bogiem +

Andrzej Sobczyk