Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Aktualności i ogłoszenia

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po wieczornych Mszach św., w niedziele o godz. 17.30.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszach św. odnowimy poświęcenie Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicami Meissnera, Ugorek, Ułanów i Łąkową. Zapraszamy Parafian do udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci do sypania kwiatów, asysty procesyjnej do baldachimu, feretronów i chorągwi.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu, po nabożeństwie majowym odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych, którą wygłosi o. Adam Langhammer. Tym razem będzie mowa o sakramencie małżeństwa.

Jest już dostępny czerwcowy numer „Stasia”! W nim przygotowaliśmy prezent na Dzień Dziecka – magnes na lodówkę ze Stasiem! Główne tematy numeru czerwcowego to oczywiście święto wszystkich dzieci oraz uroczystość Bożego Ciała.

W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego wspólnoty: Odnowa w Duchu Świętym - Wieczyste Przymierze i adoracji – Moria, zapraszają na nocne czuwanie. Rozpocznie się ono o godz. 19.30, adoracją Najświętszego Sakramentu i konferencją o Duchu Świętym. O godz. 22.00 rozpoczniemy modlitwę uwielbienia i około godz. 22.45 Eucharystię. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą trwać na modlitwie, pragną darów Ducha Świętego i chcą uwielbiać Boga.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu, na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.30 jubileusz 25-lecia kapłaństwa będą obchodzić ojcowie: Marian Galas, Wojciech Wojda, Józef Matras i Tomasz Jędruch – proboszcz. Jubilaci zapraszają do wspólnego dziękczynienia i proszą o modlitwę.

W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Arcybiskup Metropolita Krakowski zapraszana na uroczystą Mszę św. sprawowaną na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce, w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00. Zachęcamy aby zapoznać się z pełną treścią zaproszenia. Tekst umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii.