Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Aktualności i ogłoszenia

Dzisiaj, nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Po każdej Mszy św. rozprowadzamy opłatki. O godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z wypominkami.

W sobotę obchodzimy święto opieki św. Józefa Kalasancjusza – Patrocinium. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy do wspólnego świętowania, w salach pod kościołem, w godzinach od 11.00 do 14.00. Centrum Kultury Calasanz przygotowało liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie i zegar, balony, malowanie twarzy, pokaz tańca, popcorn i watę cukrową, loterię fantową.

W nim główne tematy to Adwent oraz święta Bożego Narodzenia.

To będzie drugi Adwent i drugie święta Bożego Narodzenia zmiesięcznikiem dla najmłodszych. Cieszymy się na ten niezwykły czas: najpierw przygotowania, a później przyjścia Pana Jezusa na świat.

W numerze świątecznym przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji. Wśród nich znajdziecie: adwentowo-świąteczne opowiadania, przygotowania do Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, polskie zwyczaje i tradycje oraz wiele innych.

Prezentem od redakcji jest szopka, tym razem krakowska.

Z grudniowego „Stasia” dzieci dowiedzą się także: jak powstają opłatki, poznają angielskie słówka dotyczące Bożego Narodzenia, a w „Teatrzyku Przedszkolaka” znajdą szopkę krakowską.

W numerze także: zagubiona rękawiczka, prezenty, pomocnicy św. Mikołaja i gwiazdki Pana Jezusa, a także komiks, krzyżówka, konkurs z nagrodami.

Wydawnictwo św. Stanisława zachęca dzieci do lektury!

We wtorek, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak co roku włączyliśmy się w pomoc ubogim z okazji 5-go Światowego Dnia Ubogich...

We wtorek, 16 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Miłosierdzia - Ostrobramskiej. Sumie Odpustowej o g. 18.00, będzie przewodniczył o. Edward Kryściak – Rektor pijarskiej wspólnoty z Rakowic. Od godz. 15.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz nawiedzenia kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 r. Dekretem Prot. N. 791/20/I, którym, z powodu pandemii Covid-19, odpusty zupełne za wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały listopad 2020 r.

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.