Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W roku szkolnym zbiórki ministranckie odbywają się:
• We wtorki o godz. 17:00 - dla młodszych ministrantów
• We środy o godz. 17:00- dla starszych ministrantów
• We czwartki o godz. 19:00 -dla lektorów i kandydatów na lektorów
• W piątki o godz. 15:30 dla aspirantów i kandydatów
• W piątki o 19:00- dla lektorów i kandydatów na lektorów

• Soboty od 10:30 sport na sali gimnastycznej
• W pierwsze soboty miesiąca dzień skupienia

o. Piotr Recki SchP
Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza

Mateusz Łyczko
Prezes Liturgicznej Służby Ołtarza


Już od wielu lat Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest w naszej parafii bardziej uroczyście niż zwykłe niedziele. A to wszystko za sprawą Liturgicznej Służby Ołtarza, która właśnie tego dnia przeżywa swoje patronalne święto.

W niedzielę, 24 listopada 2019 r., w czasie Mszy św. o godz. 11.oo przy ołtarzu zgromadziła się niemal cała Liturgiczna Służba.

Tego dnia nasi ministranci, lektorzy i ceremoniarze ponowili swoje, złożone niegdyś przyrzeczenia. Były w tym gronie również osoby, które w tę niedzielę wypowiedziały tekst przysięgi po raz pierwszy.

Od tego momentu grupa chłopców stojących przy ołtarzu powiększyła się o trzech aspirantów, którzy po sześciomiesięcznej formacji, z rąk o. Proboszcza przyjęli komże i stali się kandydatami. A dziewięciu kandydatów, zostało przyjętych do grona ministrantów. W ten sposób grupa chłopców tworzących Liturgiczną Służbę Ołtarza przekroczyła już liczbę siedemdziesięciu.

W naszej parafii formacja liturgiczna odbywa się według zaproponowanego przez twórcę ruchu oazowego, księdza Franciszka Blachnickiego, modelu:
* aspiranci – najmłodsi chłopcy, rozpoczynający dopiero swoją posługę przy ołtarzu,
* kandydaci – chłopcy, którzy po odbyciu kilkumiesięcznej próby w aspirantacie, otrzymują komże i prawo wykonywania przy ołtarzu niektórych funkcji,
* ministranci – ta najliczniejsza przy ołtarzu grupa, w zależności od stażu ministranckiego poszczególnych chłopców, dzieli się na: ministrantów choralistów, ministrantów światła, ministrantów księgi i ministrantów ołtarza,
* lektorzy –oddzielna grupa posługujących przy ołtarzu chłopców, którzy odbyli kurs lektorski i przyjęli błogosławieństwo, pozwalające im na czytanie Słowa Bożego w czasie Mszy św. i w czasie nabożeństw.
* ceremoniarze - nasza parafia liczy czterech ceremoniarzy, którzy pomagają w zbiórkach lektorskich, a także troszczą się o przygotowanie i przebieg uroczystości liturgicznych.

W roku szkolnym zbiórki ministranckie (poza czasem kolędy i jednostkowymi sytuacjami) odbywają się:
• we wtorki o godz. 17.00 – dla ministrantów
• we czwartki o godz. 18.30– dla lektorów i kandydatów na lektorów
• w piątki o godz. 17.00- dla aspirantów i kandydatów

W pierwsze czwartki każdego miesiąca spotykamy się wszyscy wraz z naszymi rodzicami na wspólnej Eucharystii o godzinie 18:00, a po mszy na spotkaniu wspólnotowym w kawiarence.

Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkie osoby, które swoją obecnością i czynnym zaangażowaniem chcą przyczynić się do godnego i pięknego przebiegu liturgii, a tym samym być bliżej samego Chrystusa.

Kontakt:

o. Piotr Recki SchP
Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza

Mateusz Łyczko
Prezes Liturgicznej Służby Ołtarza
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 889-249-533

Zapraszamy również na stronę facebookową naszej służby liturgicznej...

Z kart historii