Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. O godz. 17.30, zapraszamy na adorację i dziękczynienie za beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W zakrystii możemy nabyć publikacje o nowych Błogosławionych z Wydawnictwa Espe.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania, pod hasłem: „W blasku Ojcostwa”.

3. W poniedziałek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami, po wieczornej Mszy św. W tym dniu, o godz. 20.00, w sali gimnastycznej pod kościołem, odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie organizacyjne i zarazem pierwsza próba chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do niego dołączyć.

4. We wtorek, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu, pierwsze po długiej przerwie, spotkanie Klubu Seniora. Zainteresowanych zapraszamy do salek pod kościołem o godz. 10.00.

5. W czwartek o godz. 19.00 rozpoczynają się spotkania obydwu istniejących w naszej parafii Kręgów Biblijnych.

6. Również w czwartek, z racji Tygodnia Wychowania, rodziców dzieci uczęszczających do Centrum Kultury Calasanz zapraszamy na godz. 18.00, na konferencję o wychowaniu w duchu św. Józefa Kalasancjusza.

7. W sobotę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
W tym dniu jesteśmy zaproszeni wraz z innymi parafiami naszego dekanatu do Sanktuarium w Mogile na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

8. W sobotę, Akcja Katolicka, dniem skupienia w Ludźmierzu rozpoczyna formację, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miała oprawę liturgii.

9. Za tydzień, w niedzielę, na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie organizacyjne rodziców z dziećmi, które chcą w tym roku przygotowywać się do I Spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii. W zakrystii znajdują się deklaracje, które należy zabrać i wypełnić oraz przynieść na spotkanie. Lista dzieci przygotowujących się do Komunii będzie tworzona na podstawie złożonej przez rodzica deklaracji.

10. Również za tydzień, o godz. 19.00 w sali pod kościołem, spotkania modlitewne wznawia Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich przynależących do wspólnoty, jak i nowe osoby.

11. Ludzi młodych zapraszamy na Kongres Duchowości „Inspirowani Kalasancjuszem”. Od 24 do 26 września odbędą się spotkania, konferencje, konwersatoria i warsztaty ze znanymi i ciekawymi osobami. Więcej informacji na plakatach i stronie inspirowani.pijarzy.pl.

12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

13. W tym tygodniu z naszej parafii zmarła: śp. Anna Czaja. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”