Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj od godz. 15.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Ofiarami do skarbony serca możemy wesprzeć potrzebujących pomocy Afgańczyków.

2. W środę obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, o godz. 20.00 spotkanie parafialnego Wolontariatu i chętnych, którzy chcieliby się do niego przyłączyć.

3. W czwartek, na Mszy św. o godz. 19.00 sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli ks. Bp Janusz Mastalski. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

4. W piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty adoracji Moria.

5. W niedzielę, 12 września, nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii pijarów, przy ul. Dzielskiego.

6. Schola parafialna „Nutki z Wieczystej” zaprasza chętnych, dziewczęta i chłopców ze szkoły podstawowej do chwalenia Boga śpiewem i grą na instrumentach. Próby będą odbywały się w piątki od godz. 16.00 do 17.00, w salce pod kościołem. Chłopców zapraszamy również do służenia przy ołtarzu i dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. Centrum Kultury Calasanz ogłasza zapisy na zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów, od poniedziałku, 6 września. Aktualny grafik zajęć znajduje się na stronie internetowej Centrum. Ulotki informacyjne można zabrać ze stolika pod chórem. Zapisy w biurze Centrum codziennie od 14 do 18 lub telefonicznie.

8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy numer specjalny Gościa Niedzielnego o beatyfikacji Elżbiety Róży Czackiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego. Możemy również nabyć książki o Kardynale Wyszyńskim z naszego Wydawnictwa Espe, dla dorosłych i dla dzieci.

9. W tym tygodniu z naszej parafii zmarł: śp. Janusz Boczek. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”