Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

 

Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego został powołany w lutym 1999 roku 28. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie – Wieczysta.

Jego asystentem parafialnym został mianowany O. Józef Jacek Raczek – proboszcz, zaś prezesem Zarządu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej została mianowana Zofia Gatkowska, która pełni tę funkcję nadal.

Aktualnie, już od wielu lat, Asystentem Kościelnym Oddziału AK jest O. Andrzej Pilch.

W tym roku przypada 25-ta rocznica powołania Akcji Katolickiej w naszej parafii, dlatego członkowie stowarzyszenia z głębi serca dziękują Panu Bogu za wielką łaskę posługi, działania i istnienia nie tylko w naszej Parafii, ale też w Archidiecezji.

20 kwietnia 2024 roku mogliśmy świętować nasz jubileusz razem z Parafianami, przedstawicielami różnych wspólnot, a także obecną prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Grażyną Kominek, wiceprezesem Adamem Stawiarskim i sekretarz Katarzyną Rachońską.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, którą sprawowali Asystenci Kościelni Akcji Katolickiej – O. Jacek Raczek i O. Andrzej Pilch oraz O. Henryk Bogdziewicz.

Pod koniec Mszy Św. Prezes Zarządu DIAK wręczyła medale „DUC IN ALTUM" dwóm członkom Akcji Katolickiej: Zbigniewowi Gicala i Włodzimierzowi Mik za ich gotowość i zaangażowanie we wszystkie działania na rzecz Parafii.

Do grona członków Akcji Katolickiej dołączyły dwie osoby: Anna Gałaś i Monika Ziejka-Shon, które otrzymały z rąk prezes dokument stwierdzający nadanie statusu członka zwyczajnego Akcji Katolickiej.

Po zakończeniu Mszy św. Zeszliśmy do sali audiowizualnej na dalsze radosne świętowanie połączone ze wspomnieniami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli w Najświętszej Eucharystii i wspólnym biesiadowaniu.

Zofia Gatkowska