Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Słuchajmy głosu Pana

Trzeci i ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy medytacją Słowa Bożego i rozważaniami nad naszą duchową kondycją:

-Czy prosiłeś o charyzmat rozeznawania duchów?

-Jak posługujesz darami, które otrzymałeś we Wspólnocie?

-Czy poddajesz swoje charyzmaty oglądowi zewnętrznemu?

Dla wielu z nas było to bardzo rozbudzające spotkanie z Panem Jezusem obecnym w naszych modlitwach.

Ostatnia konferencja wygłoszona na rekolekcjach przez ojca Mariusza dotyczyła daru proroctwa. Można zaryzykować stwierdzenie, że akurat ten dar Ducha Świętego to odpowiedź na naszą otwartość na Boży głos. On przychodzi do wybranych nawet we śnie. Nie sposób tu zapomnieć słów, które Pan Jezus do nas skierował pierwszego dnia tj: EFFATHA! A więc w każdym momencie życia Wspólnoty idźmy za głosem Pana. Każde Jego Słowo ma moc przemiany i daje życie.

Dzisiaj również jak w poprzednie dni zebraliśmy się przy stole Eucharystycznym.

Jesteśmy wdzięczni za wszystko czym zostaliśmy obdarowani podczas przeżytych wspólnie rekolekcji.

Wyrazy wdzięczności dla ojca Mariusza Balceraka SJ za nauczanie o rozeznawaniu duchowym we wspólnocie charyzmatycznej. Potwierdzamy słowa z zaproszenia na rekolekcje: Głoszący atrakcyjny!

Dziękujemy Wam nasi Kapłani opiekunowie wspólnot, że jesteście z nami. A dla tych, którzy nie mogli być razem z nami, niech słowa płynące z naszych świadectw będą umocnieniem w Pijarskich Wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym.

Nasze przeżycia z rekolekcji:

Maryja-Radość-Deszcz kwiatów-Uzdrowienie-Małżeństwo-Duchowy słuch-Pocieszenie i strapienie-Połamany charyzmat-Boża Miłość-Jedność-Duch Święty.

I jeszcze na koniec fragment świadectwa Michała-lidera wspólnoty organizującej te rekolekcje: “Jakbyś się kiedyś zastanawiał, Bracie i Siostro, czy jechać na rekolekcje, czy nie, to: Jedź! Bo tak naprawdę nieważne, gdzie będziesz leżał”

Dokladnie tak! Bo nie o to chodzi, że czasami leżysz, ale o to, że podnosi cię zawsze Bóg w Trójcy Jedyny i Jemu chwała na wieki!