Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W cichej obecności Maryi

Drugi dzień rekolekcji obfitował we wszystko, czego potrzebuje każda wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Poranek był czasem medytacji modlitewnej. Każdy z uczestników zaproszony został do duchowego spotkania z Apostołami i Maryją w Wieczerniku (Dz 1, 4-14) , aby wraz z Nimi wejść w czas oczekiwania na wypełnienie się Bożej Obietnicy. Czas trwania na modlitwie indywidualnej jest zawsze pełen łaski, szczególnie gdy towarzyszy nam nasza Mama Maryja. 

W kolejnych godzinach rekolekcji uczestniczyliśmy w kilku konferencjach o. Mariusza. Interesująco i w bogactwie treści rozwijane były zagadnienia związane z charyzmatem rozeznawania duchowego i darem słowa poznania oraz dotyczące kryteriów rozeznawania darów charyzmatycznych. 

Dzisiejsza Ewangelia o rozmnożeniu chleba (Mk 8, 1-10) dała nam również światło na życie w naszych wspólnotach. Otwierajmy się na prawdę płynącą z Ewangelii, że podobnie jak chleb, Pan Jezus łamie i dzieli nasze charyzmaty i nie dlatego żeby nas ich pozbawić, ale żeby w to miejsce dać Kościołowi więcej darów. To właśnie jest Boża ekonomia obfitości. 

Spotkaliśmy się także w grupach dzielenia. Warto nadmienić że były w nich osoby z różnych wspólnot.

Jedna z uczestniczek rekolekcji po spotkaniu w grupie podzieliła się refleksją; “Czułam się jakbym zobaczyła w lustrzanym odbiciu naszą wspólnotę”. I te słowa mogą być wskazówką do umacniania się w jedności Pijarskich grup Odnowy. 

W godzinach popołudniowych trwała adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. A wieczór był pełen radości płynącej ze wspólnego uwielbienia naszego Pana w mocy Ducha Świętego oraz z posługi i owoców modlitwy wstawienniczej. 

Radość, której obficie udzielił nam Duch Święty towarzyszyła nam przy wieczornej integracji. I chcemy ją zabrać ze sobą do naszych wspólnot.