Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do skarbony serca możemy składać datki dla potrzebujących. Zachęcamy też do wsparcia Stowarzyszenia „Lekarze nadziei”. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w uroczystości i niedziele o godz. 17.15.

3. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. i wypominkach odbędą się spotkania Akcji Katolickiej i katechizujących w naszej parafii.

4. We wtorek, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.00 i 18.00. Sumie Odpustowej o g. 18.00, będzie przewodniczył o. Edward Kryściak. Na zakończenie uroczystości pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół Kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece. Zapraszamy dzieci, rodziny, osoby do niesienia chorągwi i feretronów, modlących się we wspólnotach i grupach parafialnych. Pamiętajmy, że jest to święto całej wspólnoty parafialnej. W tym dniu, od godz. 15.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz nawiedzenia kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

5. W czwartek, po wieczornej Mszy św. i wypominkach odbędą się spotkania Kręgów Biblijnych, a o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej.

6. Przynależących do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich zapraszamy na spotkanie z o. Grzegorzem Książkiem – moderatorem pomocy misjom w Polsce, w piątek o godz. 19.00, w kawiarni pod kościołem.

7. W tym dniu, również wieczorem, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Adoracji Moria.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Osoby przynależące do Koła Przyjaciół Misji Pijarskich mogą odebrać kolejny numer „Echa z Afryki”.

10. W tym tygodniu z naszej parafii zmarła śp. Ewa Czarnobaj. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”