Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj: - Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień będzie błogosławieństwo rodzin.
Po południu: o 15.00 Godzina Miłosierdzi i adoracja, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. Dzisiaj po południu serdecznie zapraszamy na przestawienie w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Atmosfera z pijarskiej parafii w Rzeszowie pt. "Nowy Hiob". Jest to muzyczna opowieść o św. Józefie Kalasancjuszu. Przedstawienie odbędzie się w sali pod kościołem o godz. 18.00, czyli po nabożeństwie Gorzkich Żali.

3. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rozpoczną się w najbliższy piątek, a zakończą się w niedzielę. Rekolekcje chcieliśmy zorganizować w weekend, aby ułatwić w nich udział także osobom zapracowanym w inne dni tygodnia. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą o godz. 8.00 oraz wieczorem o 18.00 i 20.00. Studentów oraz młodzież szkół średnich i pracującą zapraszamy na godz. 19.15. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej będzie w sobotę. Plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej i w gablotach. Rekolekcje wygłosi pijar o. Marian Galas, który przed laty pracował w naszej parafii.
Z racji rekolekcji w piątek będzie jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ludźmierza, która odbędzie się 24 marca. Koszt od osoby to 45 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii, a bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.

5. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum. Jest to drugi rok przygotowania do tego sakramentu. Spotkania odbywać się będą w środy i czwartki o godz. 18.00. Prosimy o przyjście na wybraną godzinę.
Istnieje również możliwość przygotowania do bierzmowania dla dorosłych, którzy w czasie na to przeznaczonym nie przystąpili do sakramentu bierzmowania. Osoby, które chciałyby w takim przygotowaniu uczestniczyć prosimy o zgłoszenie się w zakrystii u ojca Proboszcza lub ojca Grzegorza.

6. Dzisiaj do skarbony - serca odbywa się kolejna zbiórka na rzecz syryjskich rodzin w ramach akcji charytatywnej "Rodzina Rodzinie". Dziękujemy za Waszą ofiarność, dzięki której możemy tę pomoc świadczyć.

7. Odpowiadając na zaproszenie Ojca Świętego, skierowane do młodych całego Kościoła, nasz Zakon przeżywać będzie w tym roku Pijarski Synod Młodych, który odbędzie się również w naszej parafii. Już dziś zachęcamy i zapraszamy wszystkich ludzi młodych (między 16 a 30 rokiem życia) do włączenia się i wspólnego przeżywania synodalnych spotkań. Pijarski Synod w naszej parafii przeżywać będziemy od 18 do 22 marca. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.

8. Trwa czas rozliczeń podatkowych, dlatego bardzo gorąco prosimy o przekazanie 1% podatku na nasze Centrum Kultury CALASANZ. Ulotki z numerem KRS są wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła.

9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Maria Szewczyk, Józef Weszka, Krystyna Porębska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…