Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj: - Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lutym świętują swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień błogosławieństwo dzieci.
- Po południu: o 16.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci oraz po wieczornej Mszy Świętej dla wszystkich wiernych.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 26 lutego po wieczornej Mszy św.

4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00.

5. Samorządowe Przedszkole nr 122 z ul. Fiołkowej serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi na Dzień Otwarty w środę 28 lutego w godz. 16.00 – 17.00. Także dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 128 przy ul. Seniorów Lotnictwa zaprasza wszystkich przyszłych uczniów z rodzicami na Dzień Otwarty w najbliższy czwartek 1 marca w godz. 17.00-19.00. Na rok szkolny 2018/19 szkoła prowadzi nabór do klas pierwszej, czwartej i siódmej.

6. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek Miesiąca - Msza dla ministrantów i lektorów o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00. Pierwszy Piątek Miesiąca – od 16.00 spowiedź dzieci, potem Msza i Droga Krzyżowa. Chorych tradycyjnie odwiedzimy do południa. Pierwsza Sobota Miesiąca - Modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O 17.00 będzie różaniec, o 18.00 Msza Św. w tej intencji i adoracja do godz. 21.00

7. Za tydzień – w niedzielę 4 marca serdecznie zapraszamy na przestawienie w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Atmosfera z pijarskiej parafii w Rzeszowie pt. "Nowy Hiob". Jest to muzyczna opowieść o św. Józefie Kalasancjuszu. Przedstawienie odbędzie się w sali pod kościołem o godz. 18.00, czyli po nabożeństwie Gorzkich Żali.

8. Krakowski ośrodek Ruchu "Spotkania Małżeńskie" zaprasza na wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej i pomoc we wzajemnym zrozumieniu. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 marca oraz 23-25 marca. Szczegóły znaleźć można na plakacie przy wejściu do kościoła.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ludźmierza, która odbędzie się 24 marca. Koszt od osoby to 45 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii, a bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

10. W listopadzie bieżącego roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Do tego wydarzenia nasza diecezja przygotowuje się przez „Jubileuszową Nowennę”, w czasie której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. W naszej parafii dniem nowenny będzie każdy ostatni wtorek miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy zatem w najbliższy wtorek na pierwszy dzień tej nowenny.

11. Dzisiaj do skarbony – serca można złożyć wielkopostny dar na dzieła misyjne prowadzone przez polskich misjonarzy. Za tydzień natomiast będzie można złożyć ofiary na naszą parafialną inicjatywę pomocy rodzinom z Syrii.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Ludwika Kurowska, Anna Korbiel, Franciszka Kwiecień, Tadeusz Zając, Leona Soból. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…