Aktualności i ogłoszenia

W sobotę 29 lipca od godziny 14:00 w naszym kościele będzie spotkanie młodzieży z całej diecezji na świadectwach i katechezie, którą o 15.30 wygłosi abp Marek Jędraszewski.

W każdy czwartek, także w czasie wakacji, w kaplicy Kalasancjusza, jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników.

W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie także rannej Mszy Świętej o godz. 7.30.

Decyzją o. Prowincjała, nasz współbrat o. Jacek Wolan zostaje przeniesiony z naszej parafii do pracy w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycieli Młodzieży oraz w Stowarzyszeniu Parafiada w Warszawie i tam po wakacjach rozpocznie swoją posługę. W najbliższy czwartek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić, dziękując Panu Bogu za 5-letnią posługę o. Jacka w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie.

W najbliższy czwartek, 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o g. 11.00. 

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Wiecznego Kapłana. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny dziękować możemy za sakrament kapłaństwa, modlić się za duszpasterzy i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy Was zatem do tej modlitwy i prosimy o modlitwę za kapłanów pracujących w tej parafii.

Zapraszamy młodych (licealistów i studentów, pracujących) na wspólny wyjazd na Lednicę organizowany przez nasze duszpasterstwo akademickie. Wyjazd będzie w piątek, 2 czerwca o godz. 23.00, a planowany powrót w niedzielę ok. 12.00.

Wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami zapraszamy na Piknik Parafialny w przyszłą niedzielę 28 maja w godzinach od 14.30 do 17.30.

W najbliższy piątek zapraszamy na kolejną „Katechezę w obrazach”, którą poprowadzi o. Eugeniusz Grzywacz. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do sali multimedialnej.