Aktualności i ogłoszenia

W najbliższą środę będziemy gościć w naszym kościele Abpa Marka Jędraszewskiego, który o godz. 9.00 odprawi Eucharystię i będzie uczestniczył w ślubowaniu klas siódmych Szkoły Podstawowej i pierwszych Liceum Pijarów.

W najbliższą niedzielę – 8 października, w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30, biskup Jan Zając poświęci nowe organy w naszym kościele.

W dalszym ciągu zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Kultury CALASANZ. Proponowanymi przez nas nowościami są: język angielski dla dzieci oraz nauka gry na gitarze, a także zajęcia dla młodych majsterkowiczów. Szczegóły w internecie i biurze Centrum.

Rozpoczynają się katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas II – gimnazjum zapraszamy na spotkania w środę lub w czwartek na godzinę 18.00 do sali w dolnym kościele. Uczniów szkół średnich, którzy odbywają już 3 rok przygotowania do bierzmowania, zapraszamy natomiast w czwartek na wspólną Mszę Św. o godz. 18.00. Zapraszamy również rodziców. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Informacje i zapisy...

Serdecznie zapraszamy do Scholi Parafialnej, która co niedzielę śpiewa w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00.  Pierwsza próba w tym roku odbędzie się w piątek, 8 września, od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy wszystkie dziewczęta już należące do scholi oraz nowych kandydatów. Rodziców i wszystkich dorosłych chętnych do śpiewania  zapraszamy natomiast do Chóru Parafialnego, który spotyka się również w piątki od godz. 19.30. Wspólne śpiewanie odmładza serce i wzmacnia wspólnotę parafialną. 

Od przyszłej niedzieli wraca zwykły porządek Mszy Świętych niedzielnych, zatem będzie już Msza o godz. 18.00. Wraca również zwykły grafik otwarcia kancelarii parafialnej.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza – założyciela Zakonu Pijarów. Jest to święto w naszym Zakonie, dlatego zapraszamy także parafian do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 sprawowaną ku czci Świętego. W sposób szczególny zapraszamy rodziców z dziećmi, aby przy relikwiach Świętego, w kaplicy ku Jego czci, modlić się o opiekę Bożą w zbliżającym się nowym roku szkolnym. 

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe, zatem powinniśmy w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej. Służy temu fakt, że jest to dzień wolny od pracy. Porządek Mszy świętych w naszym kościele - jak w niedziele w czasie wakacyjnym. W tę maryjną uroczystość, po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.