Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Aktualności i ogłoszenia

Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 17.30.

Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 30 maja na czuwanie przed świętem Zesłania Ducha Świętego

W kończącym się okresie Wielkanocnym zachęcamy do modlitwy "Drogą Światła", przygotowaną przez Parafialny Chór GAUDETE

 

Przyjmując Komunię świętą na rękę należy zachować następujące zasady:

–   Wierny stając przed szafarzem Komunii świętej kładzie swą lewą dłoń na prawej tak, by obie dłonie krzyżowały się i wnętrzami były skierowane ku górze.

–   Szafarz, ukazując Hostię, wypowiada słowa: “Ciało Chrystusa” i kładzie ją na lewej dłoni przyjmującego Komunię świętą.

–   Wierny, cały czas zwrócony w stronę ołtarza, po odpowiedzi: “Amen” i lekkim skłonie, odsuwa się nieco na bok, aby zrobić miejsce dla następnej osoby, palcami prawej dłoni ujmuje Hostię, ze czcią podnosi ją do ust i spożywa. Dopiero po przyjęciu w ten sposób Komunii świętej odchodzi na swoje miejsce.

Gdyby przyjmujący Komunię świętą zauważył, że na jego dłoni pozostały cząsteczki Hostii, winien je także spożyć.

Szczególną uwagę należy zwrócić, by przyjmujący Komunię świętą spożył Hostię w obecności szafarza, zanim odejdzie na swoje miejsce.

Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocy można spełnić do uroczystości Trójcy Świętej. Możliwość spowiedzi przed Mszami św., od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 i w czwartki od godz. 15.00.

OPOWIADANIE...

Ks. Kanonik Mateusz Hosaja zaprasza do współuczestnictwa w Jubileuszu.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II – znani śląscy artyści w niezwykłym koncercie! Magda Anioł, Sylwester Targosz-Szalonek, Mirosław Szołtysek, Bożena Szołtysek oraz Dariusz Niebudek przypomną postać Ojca Świętego i jego oddanie Najświętszej Panience już w poniedziałek 18 maja 2020 r. w specjalnym koncercie on-line