Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj: - Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących urodzenia dziecka. Po południu: o 15.30 Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. Kończymy dzisiaj rekolekcje parafialne. Serdecznie dziękujemy o. Marianowi Galasowi za wygłoszone nauki. Bóg zapłać.

3. Spotkanie Wolontariatu Parafialnego będzie jutro o godz. 19.00. Zapraszamy na to spotkanie także osoby chętne do włączenia się w działalność tej parafialnej grupy.

4. Klub Mamy z Wieczystej zaprasza w najbliższy wtorek 13 marca na spotkanie z autorką bloga o gotowaniu. Spotkanie rozpocznie się o 10.30.

5. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci oraz po wieczornej Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. W najbliższy piątek zapraszamy również na Drogę Krzyżową dla Młodych, animowaną przez nasze Duszpasterstwo Akademickie. Początek o 19.30.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ludźmierza w sobotę - 24 marca. Zapisy w zakrystii

7. Rozpoczęły się przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum. Spotkania odbywają się w środy i czwartki o godz. 18.00. Istnieje również możliwość przygotowania do bierzmowania dla dorosłych. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Przed nami Pijarski Synod Młodych. Osoby w wieku od 16 do 30 roku życia, zapraszamy i zachęcamy do aktywnego włączenia się w przebieg naszego Synodu. Uroczyste rozpoczęcie będzie w najbliższą niedzielę - 18 marca Mszą Świętą o godz. 19.15. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Liturgicznej Służby Ołtarza, wspólnoty Młodzież Wieczysta, studentów oraz młodzieży pracującej. Synod będzie polegał na cyklu spotkań, które będą okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale przede wszystkich do podzielenie się wiarą i współtworzenia parafialnego duszpasterstwa młodych. Dlatego głos i obecność każdego z was, drodzy młodzi, będą dla nas bardzo ważne. Na plakatach i stronie internetowej umieszczony jest plan spotkań synodalnych.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na pomoc rodzinom w Syrii. W tym miesiącu złożyliście do skarbony 18 216 zł., 150 $ i 20 €. Bóg zapłać za Waszą wrażliwość i hojność.

10. Grupa Charytatywna rozprowadza od dzisiaj Baranki Wielkanocne, z których dochód zasili działalność Caritas. Do skarbony – serca do końca Wielkiego Postu można też składać ofiary na całoroczne dekorowanie naszego kościoła.

11. Trwa czas rozliczeń podatkowych, dlatego bardzo gorąco prosimy o przekazanie 1% podatku na nasze Centrum Kultury CALASANZ. Ulotki z numerem KRS są wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Stanisława Podolska, Zofia Bińczycka – Tomasik, Stefan Dębski. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…