1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin.

Po południu:
- z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację w ciszy, dzisiaj wyjątkowo w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
- o 15.30 będzie Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
- o godz. 17.15 – różaniec z wypominkami.

2. Pragniemy przypomnieć, że przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna się każdego dnia o godz. 17.15.

3. W najbliższą sobotę przypada Święto Niepodległości. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji naszej ojczyzny.

4. Już za trzy tygodnie, w niedzielę 26 listopada, odbędzie się Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do dolnego kościoła na wspólną zabawę. Z tej okazji zwracamy się do Was o pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Mogą to być zabawki, książki, drobny sprzęt sportowy itp. Rzeczy te można przynosić do biura Centrum Kultury lub na świetlicę.

5. W naszym Centrum Kultury Calasanz rozpoczęły się zajęcia z tańca towarzyskiego dla par. Odbywają się one we wtorki o godz. 19.30. W najbliższą środę o godz. 18.00 ruszają również zajęcia techniczne dla dzieci. Jest także możliwość nauki języka polskiego. Propozycję tę kierujemy do obcokrajowców, zwłaszcza dzieci. Szczegółowe informacje w biurze i na stronie internetowej.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w wyznaczonym miejscu na parkingu przed kościołem w środę od godz. 12.00 i w czwartek do godz. 15.00. Po tej godzinie sprzęt nie będzie już przyjmowany. Przychody ze zbiórki, którą zajmuje się firma Green Office Ecologic będą przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Osoby zainteresowane oddaniem sprzętu mogą zabrać ulotkę z informacją ze stolika z tyłu kościoła.

7. Serdecznie dziękujemy Zespołowi „Różaniec” z Tarnopola za ubogacenie oprawy liturgicznej w czasie dzisiejszych Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na potrzeby zespołu.

8. Wysłuchajmy jeszcze listu Metropolity Krakowskiego na 1 Światowy Dzień Ubogich.