1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Po południu: o godz. 17.15 – różaniec z wypominkami.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna o godz. 17.15.

3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro o godz. 19.00.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Jest to święto całej parafii. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Msze Święte będą odprawione do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i wieczorem - Suma Odpustowa o g. 18.00. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Józef Tarnawski, ekonom prowincjalny.

5. W związku z ustanowionym przez papieża Franciszka Światowym Dniem Ubogich, dzisiaj do skarbony – serca można złożyć ofiarę na potrzeby osób ubogich w diecezji i parafii. Prosił o to w czytanym tydzień temu liście abp. Jędraszewski.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 listopada, odbędzie się Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do dolnego kościoła na wspólną zabawę. Z tej okazji zwracamy się do Was o pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Mogą to być zabawki, książki, drobny sprzęt sportowy itp. Rzeczy te można przynosić do biura Centrum Kultury lub na świetlicę.

7. Miłosierdzie to bardzo konkretne i konsekwentne gesty. Chcemy zaproponować zatem, aby nasza parafia włączyła się w akcję charytatywną „Rodzina Rodzinie", organizowaną przez Caritas Polska, która jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka do niesienia pomocy syryjskim rodzinom poszkodowanym w konflikcie wojennym. Program „Rodzina Rodzinie” polega, w przypadku parafii, na podjęciu półrocznego zobowiązania do wspierania jednej wybranej rodziny syryjskiej kwotą w wysokości 510 zł miesięcznie.
W następną niedzielę odbędzie się zbiórka na ten właśnie cel. Kwota ofiarowana przez Państwa będzie stanowić rodzaj zobowiązania, co do wysokości możliwego wsparcia. Jeśli ktoś zaofiaruje określoną kwotę, to będzie to dla nas informacja, że właśnie tyle może przekazywać raz w miesiącu przez okres pół roku. Wynik zbiórki pokaże ile syryjskich rodzin nasza parafia może wspierać: jedną, dwie czy też więcej. Pamiętajmy o słowach Jezusa: Byłem głodny, a daliście mi jeść, byłem spragniony, a daliście mi pić, byłem nagi, a przyodzialiście mnie.

8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Koncert Organowy w wykonaniu Siostry Suzany Ferfoglia. Rozpocznie się on o godz.16.00.

9. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła można otrzymać najnowszy numer gazetki parafialnej Głos Ostrej Bramy, poświęcony świętości. Przybliżamy w nim m.in. postać nowego świętego pijara – Faustyna Migueza.

10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Helena Materna i Łucja Szczepańska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…