1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo osób samotnych po Mszach o godz. 8.00 i 9.30.

2. We wtorek przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. W dniu św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i rozwagę dla wszystkich kierowców. Następnie na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo pojazdów.

3. Nasza Polska Prowincja Pijarów organizuje pielgrzymkę samolotem do Rzymu i Asyżu w dniach od 14 do 18 października. Koszt pobytu 240 Euro (bez biletów lotniczych). Czas zgłaszania się - do końca lipca. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje o. proboszcz w zakrystii.

4. Z dniem 1 lipca 2017 rozpoczęły się zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – w ramach II Wspólnoty Śródmieście, których można dokonać drogą elektroniczną lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-19.00 oraz 1-5 sierpnia w godz. 10.00-13.00 i 15.00-19.00. Zachęcamy do skorzystania z drogi elektronicznej w celu uniknięcia kolejki przy zapisach w trasie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Zachęcamy gorąco, aby pielgrzymować z naszą – pijarską grupą „14”, której przewodnikiem jest o. Dawid Borkowski.

5. W najbliższą sobotę 29 lipca od godziny 14:00 w naszym kościele będzie spotkanie młodzieży z całej diecezji na świadectwach i katechezie, którą o 15.30 wygłosi abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy.
Następnie o godzinie 18:00 w TAURON Arena Kraków rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne.

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze tygodnika „Żródło”, poświęconego w całości Zakonowi Pijarów. Jest również najnowszy numer miesięcznika List i inne tytuły prasy katolickiej.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Pfeiffer – Cichostępski i Matylda Thlon. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …