1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują małżeńskie jubileusze.

2. W tym roku nasz Zakon przeżywa dwa jubileusze: 400 – lat istnienia Pijarów i 250 lat od kanonizacji założyciela św. Józefa Kalasancjusza. Tygodnik katolicki „Źródło” poświęcił naszemu zakonowi numer specjalny pisma, w którym można przeczytać wiele informacji na temat historii, charyzmatu i aktualnej działalności Zakonu Pijarów. Gorąco zapraszamy do nabywania tego tygodnika w zakrystii.

3. Tak się szczęśliwie składa, że właśnie w roku jubileuszowym zostanie ogłoszony świętym jeden z hiszpańskich pijarów – Faustyno Miguez. Uroczysta kanonizacja odbędzie się w Rzymie na placu św. Piotra 15 października bieżącego roku. Nasza Polska Prowincja Pijarów organizuje z tej okazji pielgrzymkę samolotem do Rzymu i Asyżu w dniach od 14 do 18 października. Koszt pobytu 240 Euro (bez biletów lotniczych). Czas zgłaszania się - do końca lipca. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje o. proboszcz w zakrystii.

4. Z dniem 1 lipca 2017 rozpoczęły się zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – w ramach II Wspólnoty Śródmieście, których można dokonać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie www.ppk2.pl lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-19.00 oraz 1-5 sierpnia w godz. 10.00-13.00 i 15.00-19.00. Zachęcamy do skorzystania z drogi elektronicznej w celu uniknięcia kolejki przy zapisach w trasie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Zachęcamy gorąco, aby pielgrzymować z naszą – pijarską grupą „14”, której przewodnikiem jest o. Dawid Borkowski.

5. Innym ważnym wydarzeniem, które czeka nas już za 2 tygodnie będzie Rocznica Światowych Dni Młodzieży, przeżywana pod hasłem: „Młodość - projekt życia”. Rocznica ŚDM będzie odbywać się w dniach 29-30 lipca. W sobotę 29 lipca od godziny 14:00 w naszym kościele będzie spotkanie młodzieży z całej diecezji na świadectwach i katechezie, którą o 15.30 wygłosi abp Marek Jędraszewski. Następnie o godzinie 18:00 w TAURON Arena Kraków rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne. Aby otrzymać bilet trzeba jedynie dokonać rejestracji poprzez stronę www. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia indywidualne jak i grupowe.

6. Przed kościołem dzisiaj odbywa się kwesta na pomoc w leczeniu chorego parafianina.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – bł. Czesława, a w sobotę - św. Marię Magdalenę.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Kwiecień. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…