1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo - matki oczekujące na urodzenie dziecka.

2. W każdy czwartek, także w czasie wakacji, w kaplicy Kalasancjusza, jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników.

3. We wtorek w liturgii Kościoła przypada święto św. Benedykta - opata. W czwartek natomiast wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
W tym dniu po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze światłami.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wykonanie organów w naszym kościele. Złożyliście kwotę 3 533 zł. Bóg zapłać również ofiarodawcom indywidualnym za ofiary składane przy innych okazjach. Chcemy jednocześnie poinformować, że uroczyste poświęcenie nowych organów planujemy po wakacjach – we wrześniu lub październiku. Dokładna data podana zostanie w późniejszym czasie.
Jesteśmy także w trakcie wymiany kolejnych dużych okien w kościele, które były już bardzo nieszczelne. Będziemy wdzięczni za wsparcie także tych prac.

5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Ciurej i Barbara Gajda. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…