1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 9.30 będzie błogosławieństwo osób samotnych, a za tydzień po Mszy o 11.00 tradycyjnie błogosławieństwo dzieci.
Dzisiaj po południu, o godz. 18.30 nabożeństwo modlitewne i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie oprawiona o godz. 18.00. Wcześniej, o 17.00 w kaplicy Kalasancjusza zostanie odprawiona Godzina Święta.
- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 7.30. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, potem Msza Święta i adoracja do godz. 21.00.

3. W przyszłą niedzielę - 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy szczególnie do nawiedzenia naszego pijarskiego kościoła przy ul. Pijarskiej 2, gdzie odbywają się uroczystości odpustowe.

4. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Do skarbony-serca będzie można złożyć ofiary na wykonanie organów w naszym kościele.

5. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Ludwika Szydło. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…