1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień błogosławieństwo małżonków obchodzących w sierpniu swoje jubileusze małżeństwa.

2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza – założyciela Zakonu Pijarów. Jest to święto w naszym Zakonie, dlatego zapraszamy także parafian do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 sprawowaną ku czci Świętego. W sposób szczególny zapraszamy rodziców z dziećmi, aby przy relikwiach Świętego, w kaplicy ku Jego czci, modlić się o opiekę Bożą w zbliżającym się nowym roku szkolnym.
Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz Zakon obchodzi w tym roku podwójny jubileusz: 400 lat od założenia Zakonu i 250 lat od kanonizacji Założyciela.
Z tej racji Papież udzielił możliwości otrzymania odpustu zupełnego w kościołach, miejscach kultu, sanktuariach oraz parafiach, gdzie posługuje Zakon Pijarów. Warunkiem jego uzyskania jest bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą w czasie obchodów Roku Jubileuszowego i w święta pijarskie, a takim jest właśnie 25 sierpnia. Zapraszamy zatem w tym dniu na Eucharystię celebrowaną przez wszystkich zakonników naszej wspólnoty.

3. W sobotę w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu będą według porządku powszedniego, czyli o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

4. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Kazimierz Wacławski, Krystyna Łękawska, Anna Mroczek, Zdzisław Trzaska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…