Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. W dzisiejszą uroczystość podczas Mszy św. o godz. 15.30, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz śpiewający w Scholii odnowią przyrzeczenia i zostaną włączeni do służby. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z wypominkami.

2. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji o godz. 16.45 możemy wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu Pana Bartłomieja Banka, naszego organisty, z wprowadzeniem Siostry Susi. Koncert będzie dostępny na parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy w modlitwie o Panu Organiście, prowadzących i śpiewających w chórze i scholi.

3. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się każdego dnia po Mszy św. wieczornej, a za polecanych w wypominkach rocznych w niedziele o godz. 7.45.

4. W piątek obchodzimy święto opieki św. Józefa Kalasancjusza – Patrocinium. Wraz z Centrum Kultury Calasanz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach: plastycznym dla dzieci i literacko – plastycznym dla rodzin. Regulaminy konkursów i informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

5. Osoby spragnione modlitwy i rozumiejące potrzebę duchowej formacji zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu i konferencję w sobotę po wieczornej Mszy św. i wypominkach.

6. Adwent rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Józef Matras – nasz współbrat pijar. Potrwają one od niedzieli (29 listopada) do wtorku (1 grudnia).
W przyszłą niedzielę nauki na wszystkich Mszach św.

7. Centrum Kultury Calasanz w pierwszą i drugą niedzielę adwentu zaprasza na kiermasz rękodzieła.

8. Prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Staś” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci do nabycia w zakrystii. W zakrystii możemy też zakupić świece Caritas.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli śp. Kazimierz Góra, Wacława Kasperkiewicz, Paweł Gandurski, Jacek Czownicki. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...