Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków świętujących w kwietniu jubileusze małżeńskie, a za tydzień po Mszach o 8.00 i 9.30 zapraszamy na błogosławieństwo osób żyjących samotnie.

2. Także dzisiaj na godz. 16.30 serdecznie zapraszamy parafian na Koncert Organowy w wykonaniu pana Witolda Zalewskiego, organisty katedry na Wawelu, wybitnego organisty koncertującego na całym świecie. W programie usłyszymy utwory Bacha, Francka (Franka), Guilmanta (Gilmanta).

3. Jutro przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
W środę natomiast przypada święto św. Marka

4. Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro o godz. 19.00.

5. W najbliższą sobotę – 28 kwietnia w Sanktuarium w Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystą Mszę Świętą odprawi kardynał Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w tej uroczystości na błoniach wokół bazyliki Miłosierdzia Bożego. Nie trzeba mieć żadnych kart wstępu.

6. W zakrystii trwają w dalszym ciągu zapisy na organizowaną od 25 do 27 maja pielgrzymkę do sanktuariów: w Warszawie, Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Błotnicy.

7. Jutro imieniny obchodzi o. Jerzy Dziura. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Władysław Kura, Maria Wicher – Kwiecień, Kazimiera Rożdżyńska i Alicja Karasińska – Skóra. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…