1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków obchodzących w listopadzie swoje jubileusze małżeńskie, a za tydzień będzie błogosławieństwo dzieci. Po południu, o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec
  z wypominkami.
 1. Od jutra (28 listopada) rozpoczynamy Nabożeństwa Roratnie, które odprawiane będą przez cały Adwent w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy do uczestniczenia w tej celebracji ku czci Matki Bożej. Potraktujmy Roraty jako sposób na to, aby Bogu powierzyć siebie i wszystkie zadania którym musimy sprostać w ciągu dnia.
  Na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Dla dzieci, po Mszy Świętej organizujemy tradycyjnie małe śniadanie w parafialnej kawiarence, a dorosłym proponujemy poranną kawę.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie jutro, o godz. 19.00.
 1. Klub Seniora zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 10.00. Tematem będą współczesne objawienia maryjne na świecie.
 1. We wtorek grupa Mam z Wieczystej zaprasza na spotkanie z misjonarzem, który opowie o wychowaniu dzieci w Afryce. Początek tradycyjnie o 10.30 w salce dolnego kościoła. 
 1. W tym tygodniu:

  - w Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Św. o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.

  - w Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Studentów natomiast zapraszamy na godz. 19.30.

  - w Pierwszą Sobotę Miesiąca: Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych: o 17.00 będzie różaniec, o 18.00 Msza Św., a po niej adoracja do godz. 21.00.
 1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej błogosławimy opłatki, które od ołtarza weźmiemy do swoich domów na wigilijny stół. Informujemy także, że nikt z upoważnienia parafii nie będzie roznosił opłatków do mieszkań parafian.
 1. W związku z przygotowywaną przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wystawą poświęconą dawnej podkrakowskiej wsi Rakowice oraz powstałym na jej terenie osiedlom Ugorek i Wieczysta serdecznie zapraszamy na wykład poświęcony historii tych terenów, w przyszłą niedzielę 4 grudnia o godzinie 10.30 w sali w dolnym kościele.
 1. W najbliższą środę imieniny obchodzą o. Andrzej Pilch i o. Andrzej Tupek. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 1. Dziękujemy serdecznie o. Grzegorzowi Książkowi za obecność i głoszone dzisiaj kazania. Ofiarami do skarbony – serca będziemy mogli dzisiaj wspomóc jego posługę na Białorusi.
 1. Za tydzień do skarbony - serca zbierać będziemy ofiary na wykonanie organów.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Janina Laskowicz, Urszula Konopko i Jacek Nosal. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…