Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Kolędnicy Misyjni to jedna z tych pięknych akcji, na udział w której w parafii na Wieczystej wyczekujemy cały rok. I tym razem nie zabrakło chętnych dzieci, które pragną pomagać swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Z roku na rok przybywa też adresów osób, które poprzez zaproszenie Kolędników Misyjnych do swoich domów pragną włączyć się również w to dzieło misyjne.

W tym roku w kolędniczą drogę po raz pierwszy wyruszył z nami o. Dawid (pijar), który od września pełni posługę duszpasterską w naszej parafii. Do grona naszych Kolędników dołączył również nauczyciel matematyki w naszej szkole - pan Piotr. Zanim nas „policzył” - udzielił nam cennej instrukcji dotyczącej śpiewania i po krótkiej próbie i rozśpiewaniu wyruszyliśmy…

Łatwo nie było, bo mróz sięgał - 15 stopni C, ale jak się okazało dla dzieci i młodzieży z Wieczystej mróz nie straszny. Najmłodszym uczestnikiem kolędowania była 7 letnia Martusia z klasy 1b, natomiast najstarsi to Absolwenci naszej szkoły - obecnie uczniowie III klasy gimnazjum - nasi wierni Kolędnicy od kilku lat. Na co dzień się nie spotykamy, ale gdy trzeba - w mig się „meldują” i zgłaszają swoją chęć i gotowość by wziąć udział w akcji.

Podczas tegorocznego kolędowania dzięki hojności mieszkańców naszej parafii uzbieraliśmy 3.250 zł. Zebraną kwotę przekazaliśmy do Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej, aby wspomóc, papieskie projekty misyjne i zwrócić uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona była Tajlandii.

W tym roku tradycyjnie odwiedziliśmy dom Marysi i Małgosi, które kiedyś również z nami kolędowały. Dzisiaj są w roli tych, którzy nas zapraszają. Zatrzymaliśmy się u nich troszkę dłużej, aby posłuchać opowieści ich Mamy - pani Agaty* - o Afryce, z której właśnie wróciła (Ugandzie, Tanzanii i Rwandzie). Pani Agata podzieliła się też z nami swoim doświadczeniem misji w Kenii.

W podziękowaniu za kolędowanie otrzymaliśmy przepiękne różańce, zrobione przez dzieci z Afryki (Kenii). Różańce te są nie tyle pamiątką z kolędowania, ile darem od naszych Rówieśników z krajów misyjnych, którzy liczą na naszą modlitwę…
Czas kolędowania dobiega końca, ale nasza misyjna droga trwa…, nasza modlitwa nie ustaje, a nasz zapał misyjny rośnie smile

Ela Pobożniak, katechetka SP114 w Krakowie
* na zdjęciu - w afrykańskim stroju żółto-czarnym

Dołączamy również pamiątkowe zdjęcia z Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych w Nowym Targu. Byliśmy cząstką dwutysięcznej grupy Kolędników południowej Polski z ponad 50 miejscowości.