Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na Mszy Świętej o godzinie 15:30 zebrała się Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Scholka Parafialna wraz z rodzicami. Tego dnia w poczet kandydatów na ministrantów zostało włączonych 4 aspirantów: Tomek, Piotrek, Sebastian i Michał, którzy będą przygotowywali się przez najbliższy rok, by zostać ministrantami. Po rocznej formacji dwóch kandydatów: Tomek i Bartek zostali pobłogosławieni do bycia ministrantami. Pozostali obecni ministranci, lektorzy i ceremoniarze odnowili niegdyś złożone przyrzeczenia i w ten sposób powiedzieli przed Bogiem i zebraną wspólnotą liturgiczną: "Tak Panie Jezu, chcę dalej służyć przy Twoim ołtarzu!". Poprosili o pomoc i wsparcie w pełnieniu tej zaszczytnej służby.

Cała Liturgiczna Służba Ołtarza otrzymała z rąk Ojca Proboszcza Tomasza Jędrucha błogosławieństwo Boże na cały kolejny rok formacyjny.

Dzisiaj również świętowała nasza Scholka Parafialna, której grono powiększyło się o dwie nowe osoby. Reszta członków odnowiła swoje przyrzeczenia do pełnienia posługi muzycznej w zgromadzeniu liturgicznym w naszej parafii.

W tym roku Uroczystość wyglądała inaczej niż w poprzednich latach, a to za sprawą panującej epidemii. Spotkaliśmy się nie tak jak zawsze na Mszy Świętej o godzinie 11:00 z całą wspólnotą parafialną, ale na dodatkowej Mszy o godzinie 15:30 w swoim gronie i naszych rodziców. Niektórzy z różnych powodów nie mogliby być fizycznie, natomiast łączyli się z nami duchowo.

Gratulujemy nowym członkom LSO i życzmy im, aby Pan Jezus każdego dnia rozpalał ich gorliwość do służby, a powierzone zadania wykonywali z sercem i miłością.