Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W dniach 31 lipca do 3 sierpnia 2022 roku grupa lektorów i ceremoniarzy z naszej parafii wraz z Ojcem Proboszczem udali się na kilkudniowy spływ kajakowy rzekami Czarna Nida i Nida. Było to dla nas niesamowite przeżycie, oderwać się od zgiełku miasta, internetu, social mediów, by przez te kilka dni zamieszkać w zaciszu przyrody, w namiotach. Każdego dnia szukając innego terenu, gdzie moglibyśmy rozłożyć namioty.

Pierwszego dnia zaczęliśmy przygodę od integracji podczas pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, musieliśmy znaleźć patyki, na które nadziejemy kiełbaski. Pogoda nam niestety nie szła na rękę bo był to dzień deszczowy i pochmurny, no ale nie było to dla nas straszne.

Kolejnego dnia zaczęliśmy naszą przygodę z kajakami pierwszy odcinek był bardzo trudny, kręta rzeka, przenoski, powalone drzewa, bystrza, a do tego trasa 24 km, zajęło nam 7 godzin zanim pokonaliśmy trasę i dotarliśmy do kolejnego miejsca naszego obozowiska. Drugi i trzeci dzień spływu już był lżejszy, natomiast nie brakowało piękna przyrody, pięknej słonecznej pogody, a także spędzenia wspólnie z sobą czasu.

Każdy dzień zaczynaliśmy od porannej Eucharystii podczas, której w kazaniach Ojciec Tomasz przybliżał nam temat powołania, tego jak odkrywać w naszym życiu powołanie i jak je realizować, na każdym kroku. Podkreślał nam jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos Boga i tego co chce nam powiedzieć. Na cały dzień mieliśmy także zadane takie duchowe ćwiczenia.

Podczas wyjazdu odkryliśmy jak wiele talentów w sobie mamy i jak możemy je przekazać drugiej osobie, a także tego jak często jesteśmy zabiegani, pochłonięci w wir różnych obowiązków zapominając o chwili ciszy dla siebie i dla Boga.