Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

 1. Dzisiaj, o godz. 15.00, będzie Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 1. Zapraszamy na spektakl o św. Bernadetcie, który dzisiaj o godz. 13.30, w sali gimnastycznej pod kościołem przedstawią osoby związane z Ośrodkiem Centrum Autyzmu. 
 1. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolika pod chórem. 
 1. Świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii rozprowadzimy we wtorek.

 2. W środę przed południem odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Tych, którzy chcą z niej skorzystać prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. 
 1. Przypominamy o przedświątecznej spowiedzi. Będziemy spowiadać od poniedziałku do środy w godzinach od 12.00 do 13.00 i od godziny 17.30 do 19.00. W Wielki Czwartek od 15.00 do 17.30, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 15.00. 


  ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
 1. W Wielki Czwartek, rano nie odprawia się Mszy Świętych. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja w „Ciemnicy” do godz. 22.00. 
 1. W Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od godz. 7.00. Adoracja dzieci o godz. 11.00, a Droga Krzyżowa o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego i adoracja całonocna według porządku umieszczonego na stronie internetowej w gazetce parafialnej i na plakatach. 
 1. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów (na zewnątrz, przy głównym wejściu do kościoła) od godz. 9.00 do 15.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 15.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie z sobą świec z osłonami. Bezpośrednio po liturgii Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. 
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. 

 1. Przypominamy o możliwości nabycia paschalików i prasy katolickiej. Nowy numer Głosu Ostrej Bramy z programem Triduum i kolejnością adoracji w Bożym Grobie rozprowadzają ministranci i lektorzy. 
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Honorata Pajor, Józef Berniak, Stanisław Matusik, Krystyna Woltyńska i Mieczysław Więcek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…