Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Po każdej Mszy św. rozprowadzamy opłatki. O godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z wypominkami.

2. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Roratach o godz. 6.30 i na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Naszą wdzięczność rekolekcjoniście, o. Sławomirowi Dziadkiewiczowi okażemy zbiórką na tacę we wtorek.

3. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane przez cały Adwent, w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci po zakończeniu Mszy św. zaopatrzymy w drożdżówki, na drogę do szkoły, zachowując wymogi sanitarne. Gorąco zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczczenia Matki Bożej.

4. Jeszcze jutro i we wtorek, po wieczornej Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

5. We wtorek, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o posługujących nam o. Andrzeju Pilchu i o. Andrzeju Skrzeku jak i o poprzednim o. Proboszczu.

6. W środę o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Wolontariatu. Zapraszamy przynależących, jak i tych, którzy chcą włączyć się w pomaganie potrzebującym.

7. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy czwartek miesiąca: Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji powołań i dziękujemy za dar Eucharystii. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzinami. Godzina Święta zostanie odprawiona o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Pierwszy piątek miesiąca: Dodatkowa Msza św., dla uczniów szkół podstawowych, w tym szczególnie z klas czwartych będzie o g. 17.00. Spowiedź przed Mszami św. Chorych, z posługą sakramentalną odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza sobota miesiąca: Na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00 modlimy się w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Warto przypomnieć, że ta modlitwa w naszej parafii trwa już od 25 lat.

8. W II niedzielę adwentu, gdy pomagamy kościołowi na wschodzie, kazania wygłosi o. Grzegorz Osika. Obecnie pracuje w parafii, w Złoczowie na Ukrainie, gdzie Pijarzy wrócili w sierpniu bieżącego roku po 237 latach. Ofiarami do puszek lub skarbony będzie można wesprzeć najpilniejsze naprawy w domu zakonnym i kościele.

9. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na świąteczny kiermasz rękodzieła. Środki pozyskane z kiermaszu przeznaczone są na działania Centrum na rzecz dzieci.

10. Prasa i świece wigilijne Caritas do nabycia w zakrystii.

11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarli śp. śp. Marian Celary, Leokadia Krawczyk-Grudzińska, Jan Śpiewak, Marek Lasota, Krystyna Koczwara, Józef Sudoł, Zyta Waszek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek.