Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. W dzisiejszą uroczystość, podczas Mszy św. o godz. 11.00, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz śpiewający w Scholi odnowią przyrzeczenia i zostaną włączeni do służby. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych. Ofiarami do skarbony serca możemy wesprzeć działania pomocowe na terenach przygranicznych podczas kryzysy migracyjnego.

2. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W dni powszednie modlimy się po wieczornej Mszy św., w niedziele o godz. 17.15.

3. Jutro, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwach o Panu Organiście, prowadzących i śpiewających w chórze i scholi.

4. W środę, po wieczornej Mszy św. i wypominkach zapraszamy na koncert organowo-kameralny, w ramach XVI Dni Muzyki Kościelnej. Wystąpią studentki Instytutu Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Program koncertu umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek, w kościele Przemienienia Pańskiego, o godz. 19.00 zainaugurujemy Pijarski Rok Powołaniowy.

6. W piątek, po wieczornej Mszy św. i wypominkach zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych, z możliwością zadawania pytań. O. Henryk Bogdziewicz wygłosi katechezę na temat: „Człowiek jest zdolny przyjąć Boga”.

7. W sobotę obchodzimy święto opieki św. Józefa Kalasancjusza – Patrocinium. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy do wspólnego świętowania, w salach pod kościołem, w godzinach od 11.00 do 14.00. Centrum Kultury Calasanz przygotowało liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie i zegar, balony, malowanie twarzy, pokaz tańca, popcorn i watę cukrową, loterię fantową.

8. Osoby spragnione modlitwy i rozumiejące potrzebę duchowej formacji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i konferencję prowadzoną przez Wspólnotę Moria, w sobotę po wieczornej Mszy św. i wypominkach.

9. Adwent rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Jarosław Pabian
– dyrektor pijarskiej szkoły w Poznaniu. Potrwają one od niedzieli (28 listopada) do wtorku (30 listopada). W przyszłą niedzielę nauki będą na wszystkich Mszach św. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na kiermasz rękodzieła. Rozpoczniemy rozprowadzać opłatki i wigilijne świece Caritas.

10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

11. W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli śp. Marian Wójcicki, Teresa Kucharczyk, Bożena Nowak, Janina Czujko. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek..