Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Blisko dwudziestoosobowa grupa dzieci z naszej parafii, pod opieką dwóch nauczycielek ze SP nr 114, p. Elżbiety Pobożniak i p. Katarzyny Tarnawskiej oraz o. Piotra, wzięła udział w dorocznym Spotkaniu Kolędników Misyjnych. Odbyło się ono w minioną sobotę 2 lutego.

W tym roku gościła nas parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie na Nowych Piaskach.

Uroczystej Mszy św. inaugurującej spotkanie przewodniczył ks. biskup Jan Szkodoń, który w czasie homilii dziękował dzieciom za obecność i za to, że pielęgnują w sobie ducha misyjnego. Wskazał także na potrzebę budzenia innych i rozpalania ich ogniem misyjnego zaangażowania.

Po Eucharystii wszystkie dzieci (w spotkaniu wzięło udział ponad 1000 kolędników misyjnych z terenu całej archidiecezji) przeszły z kościoła do pobliskiej szkoły, gdzie oprócz posiłku organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Uczestnicy spotkania wysłuchali m. in. świadectwa misjonarki posługującej w Afryce oraz obejrzeli film nt. krajów misyjnych.

Wszyscy powrócili do swoich domów, zaopatrzeni w różnego rodzaju misyjne gadżety. Korzystając z okazji już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w takim spotkaniu w przyszłym roku. Wówczas spotkamy się w Niegowici.

o. Piotr Recki SchP