Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Patrocinium czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza – przeżywane we wszystkich pijarskich środowiskach w Polsce i na świecie – jest okazją do tego, by na nowo podejmować refleksję nad charyzmatem, którym Bóg natchnął św. Kalasancjusza. Intuicja Świętego, która kazała mu założyć pierwszą bezpłatną i dostępną dla wszystkich bez żadnych ograniczeń szkołę oraz Zakon Szkół Pobożnych (Zakon Pijarów), okazała się wielkim błogosławieństwem.

Choć wszystko zaczęło się w małym kościółku na rzymskim Zatybrzu, bardzo szybko (chociaż nie bez przeszkód) nastąpiła ekspansja i dziś duchowi synowie św. Józefa Kalasancjusza posługują w ponad trzydziestu krajach świata. W Polsce oddają się pracy wychowawczej, skoncentrowanej przede wszystkim na posłudze w szkołach, świetlicach i parafiach.

I właśnie z myślą o dzieciach z naszej  świetlicy i z myślą o naszych najmłodszych Parafianach zorganizowaliśmy kolejne już Patrocinium. Odbyło się ono w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata - 23 listopada 2014 roku.

Dzieci mogły obejrzeć m.in. występ kleryków naszego pijarskiego seminarium, w zabawny sposób przybliżających obecnym postać św. Józefa Kalasancjusza. Niektórzy z naszych najmłodszych Parafian mogli także spróbować swoich sił we współpracy z zaproszonym specjalnie na ten dzień iluzjonistą. Nie mogło zabraknąć również występu naszej Rewii Tanecznej ,,Fuks.” Oprócz tego na dzieci czekało wiele interesujących zabaw i ciekawych konkursów. Jak zwykle największą popularnością cieszyła się loteria fantowa z nagrodami.

Nie udałoby się tego wszystkiego przeprowadzić, gdyby nie zaangażowanie i pomoc  osób posługujących w naszej parafialnej świetlicy i grupy studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Wszystkim Wam za czas, obecność i zaangażowanie bardzo dziękujemy.

o. Piotr Recki SchP

FOT. Alicja Ładoś