Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Jeszcze przed Triduum Paschalnym – dokładnie w sobotę 12 kwietnia 2014 – ministranci i lektorzy z naszej parafii przeżywali swój kolejny w tym roku formacyjnym Dzień Skupienia. Tym razem tematem wielkopostnych rozważań było szeroko rozumiane słowo ,,służba.”

Konferencje tego dnia głosił – odbywający praktykę w naszej parafii - diakon Radek Boboń. Mówił o służbie przy ołtarzu, ale także o naszym codziennym funkcjonowaniu w klimacie dostrzegania potrzeb drugiego człowieka i gotowości służenia jemu.  W programie tego dnia znalazły się dwa miejsca: Sanktuarium św. br. Alberta i rakowicki Cmentarz Wojskowy. W pierwszym z tych miejsc zgłębialiśmy albertyński sposób służenia najuboższym, jakiego przykład dał br. Albert. Zaś na cmentarzu zatrzymaliśmy się przy grobowcu rodziców Jana Pawła II, zgłębiając temat służby, którą - jako lekarz - bezgranicznie pełnił brat papieża, Edmund Wojtyła.  

Obaj bohaterowie naszego Dnia Skupienia poświęcili dla innych wszystko. Włącznie z własnym zdrowiem i życiem. Właśnie dlatego mogą być wzorem do naśladowania nie tylko dla naszych ministrantów, ale również dla każdego z nas.

o. Piotr Recki SchP