Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona w Kościele jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, od wielu już lat jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. Tak jak w wielu parafiach, tak również na Wieczystej ten dzień miał szczególną oprawę.

W czasie Mszy św. o godz. 11.oo o. Proboszcz przyjął do grona LSO kolejne osoby. Nasza parafialna scholka powiększyła się tego dnia o 16 nowych dziewcząt. Wszystkie one  otrzymały okolicznościowe krzyże i odnowiły swoje przyrzeczenia. Również dotychczasowi aspiranci zostali przyjęcie do grona LSO i przyjmując komże z rąk o. Proboszcza stali się kandydatami. Dotychczasowi kandydaci natomiast otrzymali sutanelle i pelerynki, przez co stali się pełnoprawnymi ministrantami. W tym momencie LSO na Wieczystej liczy 62 osoby. Swoistym dopełnieniem przedpołudniowej radości było zorganizowane w dolnym kościele Patrocinium, które zgromadziło tego dnia blisko 150 dzieci.

Wszystkim, którzy odważyli się dołączyć w tym roku do scholki i do grona ministrantów życzymy dużo radości z gorliwości w pełnieniu służby przy ołtarzu.

o. Piotr Recki SchP