Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

25 maja 2013 r., zostanie na zawsze zapamiętany przez trzech pijarów, którzy w tym dniu otrzymali sakrament kapłaństwa, a są to: Dawid Borkowski, Waldemar Klajst i Przemysław Belcyr, oraz dwóch kolejnych którzy przyjęli święcenia diakonatu: Andrzej Lisiak i Radosław Boboń. Uroczystość odbyła się w parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie, a przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe kazanie ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej.

Po mszy świętej wszyscy goście wyświęconych współbraci zostali po staropolsku ugoszczeni w pomieszczeniach parafii, gdzie panowała radosna atmosfera.
Jak we wszystkich seminariach rozpoczyna się teraz okres Mszy świętych prymicyjnych, który jest czasem świętowania, ale przede wszystkim, jest momentem wielkiego działania Łaski Bożej. Już następnego dnia odbyły się prymicję w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny przy którym znajduje się seminarium. Neoprezbiterzy dziękowali parafianom za 6 lat modlitewnego wsparcia. Po Mszy św. odbyło się uroczyste błogosławieństwo prymicyjne poprzez nałożenie rąk przez neobrezbiterów na głowy wiernych.

Drogim naszym nowo wyświęconym Współbraciom, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny.

Więcej na www.seminarium.pijarzy.pl

kl. Mateusz SchP