Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z wypominkami. Przeżywając IV Światowy Dzień Ubogich zachęcamy do podzielenia się z ubogimi, z naszej parafii, jak też z Hospicjum św. Łazarza i Stowarzyszeniem Lekarze Nadziei, poprzez wpłaty na konto. Więcej informacji na stronie internetowej.

2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się każdego dnia po Mszy św. wieczornej, a za polecanych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę o godz. 7.45.

3. Tych, którzy uczestniczą w Mszach św. transmitowanych przez media, a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy przed i po Mszach św.

4. Jutro Odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i wieczorem - Suma Odpustowa o g. 18.00. Sumie Odpustowej, transmitowanej przez stronę internetową parafii, będzie przewodniczył o. Grzegorz Misiura. Od godz. 15.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz nawiedzenia kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie będziemy udzielać Komunii świętej. Zapraszamy do udziału w Mszy Świętej, przystępowania do Komunii świętej, modlitwy indywidualnej i w rodzinach.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Członków LSO wraz z rodzinami zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.30. Na niej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń i włączenie nowych kandydatów do służby.

6. Przy kaplicy Kalasancjusza został zamontowany nowy witraż. Koszt projektu, materiałów, wykonania i montażu wyniósł 69 250 zł. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel, zarówno te na tace, jak i te wpłacane na konto, indywidualne, złożone podczas ubiegłorocznej kolędy, od rodzin dzieci I komunijnych i bierzmowanej młodzieży.

7. Prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Żywe Słowo” do nabycia w zakrystii. Osoby przynależące do Koła Przyjaciół Misji Pijarskich mogą odebrać kolejny numer „Echa z Afryki”.

8. W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli śp. Barbara Gwizdała, Stanisława Lis, Janina Jachimczak, Jolanta Brzuska i Bogdan Hrehorowicz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...