Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. W dzisiejszą Niedzielę Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 12.30 małżonkowie i tegoroczni jubilaci odnowią przysięgę małżeńską. O godz. 17.15 w kaplicy Kalasancjusza będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj o. Tomasz – proboszcz i dk. Dawid obchodzą imieniny. Prosimy o modlitwę za nich.

3. We wtorek, w ostatni dzień roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne o g. 17.30, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. Podziękujemy Bogu za otrzymane dobro, przeprosimy za grzechy i zaniedbania oraz poprosimy o błogosławieństwo w nadchodzącym roku. Nie będzie Mszy św. o 24.00.

4. W środę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

5. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy do południa.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Modlitwa w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji trwającej do godz. 21.00.

6. Plan kolędy w najbliższym tygodniu:

2 stycznia (czwartek) – Żwirki i Wigury 36; Chałupnika (domy) i nr 4 i 12; Meissnera (domy).
3 stycznia (piątek) – Meissnera 6.
4 stycznia (sobota) – Meissnera 4, Pszona 2, 4, 8, 10, 12, 14 i 16
Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.30. Odbywa się ona tylko w tej części parafii, w której nie było jej w roku ubiegłym. W czasie kolędy nie zbieramy ofiar pieniężnych. Prosimy, według uznania i możliwości, o wsparcie dalszych inwestycji w parafii – kontynuowania wymiany okien i wykonania kolejnych witraży. Ofiary możemy składać w kopertach na tacę lub wpłacając na parafialne konto. Prosimy o to, także tych parafian, u których nie będzie wizyty duszpasterskiej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 udzielimy błogosławieństwo osobom żyjącym samotnie.

8. Tradycyjnie nasi najmłodsi parafianie włączają się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Jeżeli ktoś będzie chciał wspomóc to piękne dzieło, to w przyszłą niedzielę, od godz. 16.00 będziemy odwiedzać domy tych, którzy się zgłoszą i podadzą adres. Adresy można podać w zakrystii. W dniu 6 stycznia, kiedy przypada Misyjny Dzień Dzieci, będzie możliwość wsparcia dzieła ofiarami do skarbonek.

9. Zapraszamy wszystkich Parafian na opłatek organizowany przez Radę Parafialną i wspólnoty parafii. Odbędzie się on w Uroczystość Trzech Króli o godz. 16.00 w auli pod kościołem. Będzie okazją do złożenia życzeń, wspólnego kolędowania i parafialnego świętowania. Można na to spotkanie zaprosić znajomych i sąsiadów, którzy nie zawsze są z nami na niedzielnej Eucharystii.