Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławimy opłatki. Pod chórem rozprowadzamy świece wigilijne „Caritas”. Przed kościołem można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez Centrum Kultury Calasanz i chrześcijan w Betlejem. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka. O godz. 15.30 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Przypominamy o Roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich parafian do uczestniczenia w celebracji ku czci Matki Bożej, która duchowo przygotowuje nas do Bożego Narodzenia.

3. Przypominamy również o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, w kaplicy Kalasancjusza od godz. 17.30.

4. Od jutra zbieramy produkty żywnościowe, które posłużą do zrobienia paczek świątecznych dla osób potrzebujących pomocy w naszej parafii. Produkty można przynosić do kancelarii lub kawiarni.

5. W zakrystii możemy nabyć specjalny numer Źródła, poświęcony Eucharystii i pomocny w zgłębieniu tajemnicy obecności Jezusa pośród nas.

6. W przyszłą niedzielę oprawę Mszy św. o godz. 18.00 będzie miała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Ministranci będą rozprowadzań sianko na stół wigilijny. Odbędzie się również kiermasz książek organizowany przez nasze Wydawnictwo eSPe.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Cecylia Markiewicz, Janusz Strękowski i Zofia Kuśnierz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…