Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w maju świętują małżeńskie jubileusze, a za tydzień po Mszach o 8.00 i 9.30 błogosławieństwo osób żyjących samotnie. Po południu - Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30.

2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja, na którą zapraszamy szczególnie ministrantów i dziewczęta sypiące kwiaty. Prosimy o pomoc w niesieniu figur i feretronów. Prośbę kierujemy szczególnie do osób młodych i w średnim wieku, ponieważ stale brakuje nam chętnych do tak łatwej, a skądinąd zaszczytnej służby. Prosimy więc, aby każdego dnia trwania oktawy osoby chętne gromadziły się po komunii świętej obok kaplicy Matki Bożej.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość świętych Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny świętują o. Piotr Górka i o. Piotr Wiśniowski. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

6. Dzisiaj przed kościołem kwestują studenci z grupy misyjnej Kirgistan 2019, zbierając datki na wyjazd do tego kraju i pracę z biednymi i niepełnosprawnymi dziećmi

7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował list w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce. Oto kilka myśli z tego listu:

(…) Niestety, w ostatnich tygodniach, miało miejsce wiele zdarzeń mających charakter profanacji symboli religijnych (…) Myślę po pierwsze o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. (…) Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk LGBT. Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych. (…) Dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny. W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła. „Dzisiaj – pisze Benedykt XVI - oskarżenie wymierzone w Boga jest nade wszystko przedstawianiem Jego Kościoła jako całkowicie złego i w ten sposób odwodzeniem nas od niego. [Stoi za tym oszukańcza logika], na którą zbyt łatwo dajemy się nabrać. Nie, nawet dzisiaj Kościół nie składa się tylko z Judaszów. Kościół Boży istnieje także dzisiaj i dzisiaj jest on właśnie narzędziem, dzięki któremu Bóg nas zbawia”. Grzech i zło są w Kościele, ale jest w nim także niezliczona rzesza świadków wiernych, pokornych, składających codziennie ciche świadectwo swojej miłości do Pana Jezusa. Wystarczy się nieco rozejrzeć, odkładając na bok uprzedzenia. Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła – tak nierozerwalnie związanego w dziejach z Polską i polskością – ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także osłabienie ducha narodu. W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny...”. Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że „walka nie może być silniejsza od solidarności” (św. Jan Paweł II, Gdańsk, 12.06.1987).

Odpowiadając na apel biskupów, po błogosławieństwie odśpiewamy suplikację.