Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień błogosławieństwo małżonków, którzy w maju świętują małżeńskie jubileusze.
Po południu - Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30.

2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Msze Święte na zakończenie roku zostaną odprawione w następujących terminach:
- w piątek o godz. 8.00 dla uczniów klas V-VIII - Szkoły nr 114, Szkoły nr 128, Gimnazjum 11 i LO XXIII
- o godz. 9.30 dla Szkoły Sióstr Pijarek i uczniów klas I-IV Szkoły nr 114
Prosimy rodziców, abyście zadbali o uczestnictwo dzieci i młodzieży w Eucharystii na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla nich będzie we wtorek od godz. 17.30.

4. W najbliższy czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o g. 11.00, ponieważ po Mszy św. o g. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicami Meissnera, Ugorek, Ułanów i Łąkową. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci klas III - w strojach komunijnych, dziewcząt sypiących kwiaty, asysty procesyjnej do baldachimu, feretronów i chorągwi. Tydzień po Bożym Ciele trwa zwyczaj Oktawy Bożego Ciała. W tym czasie po Mszy Świętej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na te procesje dzieci pierwszokomunijne, dziewczęta sypiące kwiaty i służbę liturgiczną.

5. Dzisiaj do skarbony – serca można złożyć ofiary z przeznaczeniem na letni wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej parafii.

6. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy studentów z grupy misyjnej Kirgistan 2019. Po Mszy będą kwestować do puszek na cel wyjazdu - pracę z biednymi i niepełnosprawnymi dziećmi. Proszą serdecznie wszystkich parafian o wsparcie modlitewne i otwartość serc na potrzeby kirgiskiej społeczności.

7. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy o. Dawidowi Borkowskiemu, który odchodzi z naszej parafii, za trzy lata posługi duszpasterskiej, jaką u nas pełnił, podejmując m. in.: zadania katechety dzieci i przygotowania ich do I Komunii św., opiekując się Służbą Liturgiczną, Centrum Kultury Calasanz i Kręgiem Rodzin. Za wszelkie dobro, jakie stało się udziałem całej parafii i osób dzięki posłudze
o. Dawida, serdecznie mu dziękuję.
Chciałbym też poinformować Was, Drodzy Parafianie, że dobiega końca i moja obecność w tej parafii. Po 16 latach obecności wśród Was, w tym po 12 latach bycia proboszczem przyszedł czas na zmianę. Ale ponieważ będzie to miało miejsce pod koniec miesiąca września więc się z Wami nie żegnam, bo do września jeszcze proboszczem parafii zostaję. Chciałem podać jednak już teraz do wiadomości wszystkich Was tę informację, gdyż stała się już ona oficjalną. Odpowiadając na prośbę o. Generała naszego Zakonu, za kilka miesięcy podejmę pracę duszpasterską w Prowincji Włoskiej pijarów.

8. Wszystkim życzymy z serca dobrego, bezpiecznego i udanego wakacyjnego odpoczynku.