Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w kwietniu obchodzą małżeńskie jubileusze, za tydzień błogosławieństwo dzieci
- po południu, z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie tych, którzy nie mogą dziś nawiedzić Łagiewnik,
- o godz. 17.30 spotkanie modlitewne i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Św. Wojciecha, przeniesioną z racji Oktawy Wielkanocy. Msze święte jak w dni powszednie.

3. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele i święta o 17.30.

4. Porady prawne w miesiącu maju udzielane będą nie w najbliższy czwartek, ale w drugi czwartek miesiąca – 9 maja o godz. 17.30, w pomieszczeniu kancelarii parafialnej.

5. W piątek świętować będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych - jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 114 przystąpią do I Komunii Świętej.

6. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza święta dla służby liturgicznej o godz. 18.00. Godzina Święta będzie odprawiona o 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: z racji święta chorych odwiedzimy w innym, ustalonym przez księży terminie.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: W miesiącu maju wznawiamy nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Nabożeństwo to, które jest wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 8.00.
Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 - różaniec, o 18.00 - Msza Święta w tej intencji, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Julia Zychal, Ludwik Szafrański, Ewa Bielicka, Zygmunt Sokół, Jan Banaś. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…