Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj: - Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci a za tydzień będzie błogosławieństwo rodzin.
- Po południu: o 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. O 17.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz. 16.30, 18.00 i 19.30.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy: jeden posiłek do sytości oraz wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje co prawda pod sankcją grzechu wszystkich wierzących od 18 do 60 roku życia, ale również pozostali wierzący, o ile nie będzie to ze szkodą dla zdrowia, mogą podjąć zobowiązanie postu ścisłego w tym dniu, w duchu pokuty i dziękczynienia za krzyżową ofiarę Pana Jezusa. W Środę Popielcową, rozpoczniemy także nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty. Wygłosi je pijar, o. Piotr Jałako.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek z racji rekolekcji Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.15 dla dzieci oraz wszystkich wiernych. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

4. Trwa okres rozliczeń podatkowych, dlatego bardzo gorąco zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% podatku na naszą świetlicę i Centrum Kultury CALASANZ. Współpracujemy od kilku lat ze stowarzyszeniem Parafiada, Nr KRS 0000124134, w celu szczegółowym na deklaracji PIT należy wpisać WIECZYSTA, aby wpłata trafiła do nas. Na stoliku pod chórem leżą ulotki informacyjne, które można zabrać ze sobą.
Z góry dziękujemy za pomoc.

5. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Feliks Kądziołka, Stefan Jachna, Zofia Samek. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…