Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w grudniu obchodzą małżeńskie jubileusze.

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie nabożeństwo Rorat. Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 nie będzie. Zasiądziemy w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o chrześcijańskiej oprawie wigilijnej wieczerzy, czyli wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa oraz o śpiewie kolęd. W atmosferze jedności i miłości starajmy podzielić się opłatkiem i niechaj to będzie czas przebaczenia i pojednania. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. Jak zawsze, zapraszamy, abyście przyszli całymi rodzinami, by zaczerpnąć z tej wyjątkowej atmosfery nocy Bożego Narodzenia. Przed „Pasterką”, o godz. 23.30 będzie modlitewne czuwanie i zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego.

3. We wtorek - Uroczystość Bożego Narodzenia i porządek Mszy świętych – niedzielny, z tym, że nie będzie rannej Mszy o godzinie 6.30.

4. W środę przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych również niedzielny. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek – świętych Młodzianków – męczenników, a w sobotę – św. Tomasza Becketa – męczennika.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 12.30 w sposób szczególny zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętowali jubileusze 25 – lecia i 50 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.
Również w przyszłą niedzielę po południu odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu parafialnego chór Gaudete, scholi parafialnej oraz solistów. Rozpoczęcie o 16.30.

7. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, według następującego planu:
28 grudnia (piątek) - Włodkowica 1,2,3
29 grudnia (sobota) - Włodkowica 4,5,6,7

8. W zakrystii można otrzymać pobłogosławione opłatki oraz ostatnie świece wigilijne „Caritas”. Z tydzień będzie także dostępna gazetka parafialna Głos Ostrej Bramy z planem kolędy i kalendarzem na przyszły rok.

9. Serdecznie dziękujemy za artykuły spożywcze, które składaliście przez ostatnie 2 tygodnie na zrobienie paczek świątecznych. Zrobiliśmy ich prawie 40. Dziękujemy za pomoc członkom Parafialnego oddziału „Caritas” oraz wolontariuszom.

10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Jerzy Pietroń, Janina Dwernicka i Jan Madej. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…