Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
- po południu o godz. 15.30 – Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Dzisiaj po południu, na godz. 16.30 serdecznie zapraszamy na koncert adwentowy w wykonaniu trzech chórów: chóru Cappella Marialis Bazyliki Mariackiej, chóru św. Michała oo. Paulinów na Skałce oraz naszego chóru parafialnego Gaudete.

3. Od tygodnia trwają Nabożeństwa Roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich parafian do uczestniczenia w tej celebracji ku czci Matki Bożej, która duchowo przygotowuje nas do Bożego Narodzenia.

4. Od dzisiaj do następnej niedzieli, do koszy wystawionych przy kaplicy Kalasancjusza zbieramy produkty żywnościowe, które posłużą do zrobienia paczek świątecznych dla osób potrzebujących pomocy w naszej parafii.

5. Dzisiaj pod chórem rozprowadzamy świece wigilijne „Caritas”, natomiast ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko bożonarodzeniowe.

6. W zakrystii można otrzymać pobłogosławione opłatki.

7. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi o. Mariusz Siódmiak, który przed laty pracował w naszej parafii. Ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wspomóc budowę nowej szkoły pijarów w Rzeszowie, której o. Mariusz jest dyrektorem.

8. Ponieważ zbliża się czas kolędy, która rozpocznie się zaraz po Bożym Narodzeniu, chcemy w związku z tym wprowadzić istotne usprawnienie. Jak wiecie, wizyta duszpasterska, nazywana też popularnie kolędą jest spotkaniem księdza z wiernymi, okazją do wspólnej modlitwy, pobłogosławienia osób i poświęcenia pomieszczeń wodą święconą. Chociaż kolęda odbywa się co 2 lata, dość często spotykamy się z głosami, że trzeba było na księdza długo czekać albo że przychodzi późnym wieczorem. Dzieje się tak, ponieważ nie do wszystkich uda nam się przyjść na samym początku, co powinno być przecież oczywiste oraz dlatego, że niektórzy z odwiedzanych parafian chcą skorzystać z tego czasu i o coś zapytać, dłużej porozmawiać albo po prostu księdza czymś poczęstować. Dlatego, żeby usprawnić przebieg kolędy chcemy prosić tych parafian, którzy chcieliby nieco dłużej z księdzem porozmawiać o poinformowanie nas o tym. Jeśli więc ktoś będzie miał życzenie dłuższego spotkania z księdzem, to od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie na stoliku z tyłu kościoła będą dostępne kartki, na których wystarczy napisać swój adres i wrzucić do skarbonki powyżej. Przy wyznaczaniu kolędy uwzględnimy tych parafian i przyjdziemy do nich na końcu danego dnia. Do pozostałych mieszkań również przyjdziemy z błogosławieństwem kolędowym, ale wizyta ta będzie trwała nieco krócej. Mamy nadzieję, że w ten sposób wszyscy będą usatysfakcjonowani.
W tym roku kolęda będzie się odbywać po przeciwległej stronie ul. Meissnera niż budynek kościoła, z wyjątkiem osiedla Pszona, gdyż tam byliśmy w roku ubiegłym.