Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień błogosławieństwo małżonków obchodzących w listopadzie małżeńskie jubileusze. Po południu: o godz. 17.15 – różaniec z wypominkami.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna o godz. 17.15.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 19 listopada po wieczornej Mszy.

4. W najbliższy piątek na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na koncert chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W piątkowy wieczór będzie można usłyszeć utwory chóralne a capella polskich kompozytorów współczesnych pod dyrekcją prof. Włodzimierza Siedlika: pieśni maryjne, utwory łacińskie i cerkiewne.
W ostatniej części koncertu zabrzmią umuzycznione teksty poetów polskich:
Z. Herberta, L. Staffa, C.K. Norwida, K.K. Baczyńskiego i J. Kochanowskiego, które chór Psalmodia utrwalił na swojej najnowszej płycie „Do kraju tego”. Po koncercie, przy wyjściu głównym będzie możliwość wsparcia działalności chóru i zakup nowo wydanej płyty.

5. W sobotę zapraszamy na Patrocinium - święto opieki św. Józefa Kalasancjusza. Rozpoczęcie wspólnego świętowania o godz. 15.00 w salkach pod kościołem.
W programie zabawy i gry dla dzieci, liczne konkursy i zapoznanie z postacią Założyciela Zakonu Pijarów. Mamy i babcie prosimy o upieczenia smakołyków i zapraszamy wzięcia udziału w konkursie ciast.

6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi. Na Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się włączenie nowych aspirantów i kandydatów do służby ministranckiej a także nowych kandydatek do scholi parafialnej. Po południu zapraszamy całą służbę liturgiczną wraz z rodzinami na Agapę na godz. 16.00

7. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na zajęcia "Tańcowała igła z nitką" czyli szycie na wesoło. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 lat.

8. W imieniu misjonarzy z zakonu pijarów pracujących w Chile pragniemy serdecznie podziękować za ofiary, jakie złożyliście w październiku przy okazji Niedzieli Misyjnej. Złożyliście kwotę 22 400 zł. i 80 euro. Ponadto do Kręgu Przyjaciół Misji dopisały się tego dnia 54 nowe osoby, co w sumie daje 148 osób z całej parafii.

9. Dzisiaj, w związku z obchodzonym Światowym Dniem Ubogich, do skarbony – serca można złożyć ofiarę na potrzeby osób ubogich w diecezji i naszej parafii.