Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Po południu: o godz. 17.15 – różaniec z wypominkami.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna o godz. 17.15.

3. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Jest to święto całej parafii. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Msze Święte będą odprawione do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i wieczorem - Suma Odpustowa o g. 18.00. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył o. Wojciech Kałafut, proboszcz sąsiedniej pijarskiej parafii, a kazania wygłosi o. Marek Kudach – rektor seminarium.

4. W przyszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci na warsztaty chemiczne i rękodzieła. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w zajęciach teatralnych w czwartki o godz. 17.00

5. Za dwa tygodnie w sobotę 24 listopada przypada Patrocinium - święto opieki św. Józefa Kalasancjusza. Zapraszamy do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w przygotowanych propozycjach dla dzieci i rodzin: w przeglądzie piosenki patriotycznej, konkursie plastycznym zatytułowanym: "Ks. Stanisław Konarski - patriota i pijar", grze patriotycznej, konkursie ciast, loterii fantowej i zabawie tanecznej. Szczegóły na plakatach, ulotkach i w biurze Centrum Kultury Calasanz.

6. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który odbędzie się w naszej parafii za dwa tygodnie - w piątek 23 listopada o godz. 19.00 w ramach XIV Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej.

7. W związku z ustanowionym przez papieża Franciszka i obchodzonym po raz drugi Światowym Dniem Ubogich, za tydzień do skarbony – serca będzie można złożyć ofiarę na potrzeby osób ubogich w diecezji i naszej parafii.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Bogdan Gierdziewicz, Eugeniusz Stankowski, Zofia Majka. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…