Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Po południu: - o godz. 15.30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Nabożeństwa Różańcowe w tym roku są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Na tę godzinę zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Różaniec dla osób później kończących pracę - od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy Kalasancjusza.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej będzie jutro, po wieczornej Mszy św.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

5. Młodzież klas I szkół średnich, bezpośrednio przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkania, które odbywają się w środy o godz. 19:00 lub w czwartki o godz. 19:20. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie zapisali się do odpowiedniej grupy. Możliwość zapisu do końca października!

6. W najbliższą środę 17 października odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.oo, a następnie spotkanie formacyjne w dolnym kościele.

7. Od dzisiaj, wyłącznie w zakrystii, można zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy św. gregoriańskich.

8. Dzisiaj, z racji Dnia Papieskiego, przed kościołem prowadzona jest kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.

9. Można już składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne.

10. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci. Będą odbywały się w czwartki. Pierwsza grupa o godz. 9.00 dla maluchów od 7 miesiąca do 1 roku życia; druga grupa o godz. 9.45 dla dzieci od półtora do 2 roku życia. Zapisy w biurze Centrum; ilość miejsc ograniczona. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia techniczne, kaligrafii i fotograficzne. Zapraszamy również młodzież, która chciałaby się włączyć do wolontariatu.

11. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kremówki papieskie; ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Halina Brózda, Adelajda Grudnik i Edward Koeller. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...