Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin.
- po południu, o 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. O 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
- W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 15.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

2. Rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe. W tym roku są one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Na tę godzinę zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Proponujemy także wspólne odmawianie różańca osobom później kończącym pracę od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza (otwarte będzie tylko wejście do kaplicy).

3. W najbliższą niedzielę, na Mszy o g. 9.30 gościć będziemy młodzież z pijarskich placówek z całej Polski, która gromadzi się na tzw. Spotkaniach Młodzieży Pijarskiej. Na Mszy obecnych będzie ok. 600 młodych ludzi, zatem jeśli ktoś nie musi uczestniczyć we Mszy św. o 9.30 niech przyjdzie na Mszę o innej godzinie.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.

5. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież pracującą na Msze święte akademickie, które odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 19:15. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego duszpasterstwa akademickiego zapraszamy dziś na spotkanie w dolnym kościele, w tzw. „kawiarence” o godz. 20:15.

6. Młodzież klas I szkół średnich, bezpośrednio przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 10 października, na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.

7. Od przyszłej niedzieli, wyłącznie w zakrystii, będzie można zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy św. gregoriańskich.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Kartki w kopertach z wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii lub składać na tacę.

9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Józef Suchy. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…