Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj: - Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz. 16.30, 18.00 i 19.30.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy: jeden posiłek do sytości oraz wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje co prawda pod sankcją grzechu wszystkich wierzących od 18 do 60 roku życia, ale również pozostali wierzący, o ile nie będzie to ze szkodą dla zdrowia, mogą podjąć zobowiązanie postu ścisłego w tym dniu, w duchu pokuty i dziękczynienia za krzyżową ofiarę Pana Jezusa.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 – dla dzieci oraz po wieczornej Mszy Świętej dla młodzieży i wszystkich wiernych.
W niedziele Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane będą o godz. 17.00.

4. Straż Honorowa NSPJ pragnie podjąć modlitwę przebłagalną za każdego z nas, za rodziny, parafię i całą ojczyznę, odmawiając codziennie, w czasie Wielkiego Postu, jedną część różańca przed wieczorną Mszą Św. – czyli o godz. 1730. Na modlitwę zapraszamy do kaplicy Kalasancjusza.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na pomoc rodzinom w Syrii. W tym miesiącu złożyliście do skarbony 18 388 zł i 150 $. Bóg zapłać za Waszą wrażliwość i hojność, dzięki którym pomagamy 32 rodzinom.

6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Krystyna Świerczyńska – Poroś, Maksym Szpulecki. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…