Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, obchodzących w styczniu jubileusze małżeńskie, a za tydzień błogosławieństwo dzieci.
Po południu o 17.30 spotkanie modlitewne i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W pierwszy czwartek miesiąca msza święta dla służby liturgicznej o godz. 18.00. Godzina Święta będzie odprawiona o 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to jednocześnie Uroczystość Ofiarowania Pańskiego znane także jako Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte zostaną odprawiona do południa o 6.30, 8.00, 9.30, a po południu o 16.30 i 18.00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. O 17.00 różaniec, o 18.00 Msza, a po niej adoracja do 21.00.

5. Centrum Kultury Calasanz zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na zabawę ostatkową za tydzień 9 lutego. W programie gry i zabawy oraz wspólny posiłek i oglądanie filmu. Zapisy do 6 lutego w biurze Centrum.

6. W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się kolejna zbiórka na rzecz syryjskich rodzin w ramach akcji charytatywnej Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". Jako parafia zadeklarowaliśmy w grudniu 2016 roku pomoc 25-ciu syryjskim rodzinom z Aleppo przez okres sześciu miesięcy. Jednak dzięki nadzwyczajnej hojności Parafian w styczniu pomocą objęto dodatkowo 7 rodzin. Tak więc wspieramy w sumie aż 32 syryjskie rodziny. Nie ma w Polsce drugiej parafii, która objęłaby pomocą tak wielką liczbę rodzin. Kochani, jesteś wspaniali! Dziękujemy Wam za tak wielką ofiarność! Niech Wam Pan Bóg błogosławi! Więcej informacji na stronie internetowej parafii i na FB".

7. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Krzysztof Jurkiewicz i Janusz Wilusz. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…